O značke

Egger je živá, rešpektovaná a medzinárodná rodina.

Za týmto popisom sa skrýva 60 národností v 20 závodoch a 27 predajných kanceláriách po celom svete.

V roku 1961 založil Fritz Egger svoj sen – závod na výrobu drevotrieskových dosiek. To bol základný kameň rodinného podniku EGGER. V tom čase sa v závode St. Johann v Tirolsku vyrábalo 30 m3 drevotrieskových dosiek denne. Dnes v 20 závodov EGGER sa vyrobí toto množstvo za menej ako 2 minúty.

V závodoch na celom svete sa vyrába široký rad výrobkov z materiálov na báze dreva (drevotrieskové, OSB a MDF dosky) a tiež z dreva.


EGGER: „More from wood“. Viac z dreva.

Vo firme EGGER uplatňujeme zodpovedné zaobchádzanie s drevom ako surovinou. Tak, ako je tomu v prírode, sú aj naše procesy organizované ako kolobeh šetrný voči zdrojom. Centrálnym prvkom je náš uzavretý kolobeh materiálu.

Náš cyklus životného prostredia – udržateľnosť je pre nás viac ako slovom.

Egger životné prostredie

Chováme sa zodpovedne k lesom aj životnému prostrediu. EGGER je certifikovaný podľa PEFC a FSC®, v závislosti od dostupnosti dreva. V súlade s nariadením EÚ o dreve, EuTr, nakupujeme iba drevo v regióne od monitorovaných dodávateľov.

Za účelom neustáleho zlepšovania našich environmentálnych postupov vo výrobnom procese sa spoliehame na medzinárodne certifikované systémy energetického a ekologického manažmentu podľa ISO 50.001, ISO 14.001 a EMAS.

Nový a ďalší vývoj našich výrobkov, procesov a servisných služieb je predovšetkým orientovaný na potreby našich zákazníkov a je základom pre zvyšovanie produktivity.

Sme si vedomí dôležitosti rozvoja dlhodobých vzťahov so zákazníkmi ako základu pre vzájomný úspech.

Zabezpečujeme plnú transparentnosť prostredníctvom vyhlásenia o environmentálnych produktoch (EPDs). Poskytujeme koncovým zákazníkom dôležité informácie o aspektoch životného prostredia a zdravia – pre každý z našich základných produktov.

Recyklované drevo sa skladá z odpadového dreva z likvidovaných produktov a nehorľavého dreva. Toto drevo používa firma EGGER na výrobu drevotrieskových dosiek.

Našou najvyššou prioritou je trvalo udržateľné využívanie surovín. Dosahujeme to získavaním energie v našich vlastných elektrárňach na biomasu, pomocou najmodernejších technológií šetriacich zdroje a prostredníctvom ekologických logistických systémov.

Čo odlišuje EGGER od ostatných? – My všetci.

  • Kvalita pre nás znamená splnenie definovaných požiadaviek vo všetkých oblastiach.
  • Inšpirujeme našich zákazníkov inovatívnymi riešeniami a na ich potreby orientovanou komplexnou ponukou všetkého, čo súvisí s prirodzenou surovinou drevo.
  • Vidíme sami seba ako transparentný a moderný rodinný podnik a prezentujeme sa tak aj na trhu práce.
  • Ľudskosť, dôvera a lojalita charakterizujú naše každodenné aktivity.
  • Stojíme si za svojím slovom.
  • Profesionálne rokovania a krátke rozhodovacie procesy sú dôležitými faktormi úspechu.
  • Žijeme našim poslaním a našimi hodnotami (kvalita, ľudskosť, perspektíva).

 „Dosahujeme trvalý, medzinárodný rast z vlastnej sily a chránime našu samostatnosť.“