Laminátové podlahy

Laminátové podlahy EGGER HOME

Podlahy EGGER HOME laminát predstavujú klasiku s charizmou. Dominanciou našich vysokokvalitných podláh je praktickosť, odolnosť a ľahká udržateľnosť.

Každý, kto zvolí laminátovú podlahu značky EGGER HOME, sa rozhodol pre podlahu najvyššej kvality. Laminátová podlaha mu bude mnoho rokov prinášať radosť a vytvárať príjemné prostredie vo všetkých obytných priestoroch.

Laminátové podlahy majú veľmi pekný vzhľad, sú plne v súlade s novými podlahovými trendmi. Okrem toho je náš vysoko kvalitný laminát mimoriadne odolný, univerzálne použiteľný a naše laminátové podlahy Aqua+ sú navyše odolné proti vlhkosti.

Zdravý domov s EGGER HOME

Laminátové podlahy EGGER HOME sú ekologické, obsahujú až 90 % prírodných drevných vlákien. Sú bez obsahu plastifikátorov a nebezpečných látok, čo umožňuje ich jednoduchú recykláciu.

EGGER používa na výrobu podláh len drevo z certifikovaných lesov s trvalo udržateľným hospodárením. Preto si zakúpením EGGER HOME laminátovej podlahy vytvoríte zdravé prostredie a zároveň donesiete domov kúsok skutočného dreva.

Každý, kto sa pustil do rekonštrukcie a má v úmysle renovovať aj podlahy, nájde vďaka našej laminátovej podlahe optimálne a cenovo efektívne riešenie s jednoduchou inštaláciou pomocou patentovaných zaklapávacích systémov so zámkovými spojmi.


Vlastnosti laminátovej podlahy EGGER HOME

 • Mimoriadne trvanlivá podlaha s odolným povrchom
 • Jednoduchá údržba – podlaha sa ľahko čistí a je vhodná aj pre alergikov
 • Antistatická a antibakteriálna úprava zvyšuje komfort a kvalitu bývania
 • Odolnosť voči UV žiareniu zaručuje stálu farebnosť
 • Vhodná aj do komerčných priestorov
 • Vhodná na podlahové kúrenie
 • 90 % prírodných materiálov zabezpečuje zdravú klímu domova
 • Udržateľná výroba z regionálnych certifikovaných lesov
 • Široký sortiment podláh so vzhľadom dreva, dlažby či betónu
 • Garancia 15, 20 a 25 rokov pre domácnosti (závisí od kolekcie)
 • Jednoduchá inštalácia vďaka patentovaným zaklapávacím systémom so zámkovými spojmi
 • Aqua+ laminát je kolekcia vhodná aj do vlhkého prostredia
 • Originálne príslušenstvo – soklové lišty v dekore podlahy, podložky s vysokou zaťažiteľnosťou

EGGER HOME Aqua+ vodoodolnejšia laminátová podlaha

Túžite mať namiesto studených dlaždíc vo svojej kúpeľni podlahu na báze dreva? Pri podlahe EGGER HOME Aqua+ sme vyvinuli špeciálnu technológiu, vďaka ktorej je laminát vodeodolný. Sme presvedčení o kvalite laminátovej podlahy Aqua+, a preto vám poskytujeme celoživotnú záruku pri použití v domácnosti. Jej extra výhody:

 • Zvýšená vodeodolnosť nosnej dosky
 • Vhodná aj do kupeľní, kuchýň a vstupných priestorov
 • Možné použiť parný čistič v súlade s návodom na pokládku
 • V porovnaní s klasickými dlaždicami je EGGER HOME Aqua+ laminát lacnejší a ľahšie sa inštaluje
 • Doživotná garancia pre domácnosti
Laminátové podlahy Aqua+

Čím sa líšia jednotlivé Laminátové podlahy EGGER HOME

Hrúbka podlahy

7 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm

Z hrúbky podlahy vyplýva viacero vlastností, resp. kritérií použitia. Čím je podlaha hrubšia, tým je ako celok stabilnejšia, tuhšia a spoje – kliky jednotlivých lamiel sú menej namáhané, čím sa dosahuje dlhšia životnosť podlahy.

Ďalším dôležitým aspektom je, že hrubšia podlaha je menej náročná na rovný podklad.

Egger 7 mm
Egger 8 mm
Egger 10 mm
Egger 12 mm

Formát podlahových panelov

 • Classic (cca 1292 x 193 mm) klasické podlahové dosky – ponúkajú najväčší výber dekorov podláh a rôznych efektov. Vďaka svojim vyváženým pomerom sú tieto podlahové dosky vhodné do každého priestoru.
 • Kingsize (1292 x 327 mm) veľké podlahové dosky – formát je zvlášť vhodný pre veľké priestory. Veľké podlahové dosky znamenajú, že ušetríte čas pri inštalácii podlahy.
 • Large (cca 1292 x 246 mm) veľkoplošné podlahové dosky – ak hľadáte alternatívu ku klasickému formátu dosiek. Je to náš inovatívny veľký formát. O niečo širšie podlahové dosky dávajú interiérovej krajine nové rozmery a podčiarkujú veľkorysý priestorový efekt.
 • Long (2050 x 246 mm) dlhé podlahové dosky – formát je vhodný najmä do veľkých priestorov, pretože podlahové dosky sú dlhé viac ako 2 metre.
 • Medium (cca 1292 x 135 mm) stredné podlahové dosky – úzky formát je výzvou obzvlášť v malých a nepravidelne tvarovaných priestoroch.

Trieda záťaže

Pri jednotlivých podlahách je vždy uvedená záťažová trieda. Záťažová trieda určuje, do akých priestorov je podlahovina vhodná. Záťažové triedy pre laminátové podlahy sú pevne stanovené európskou normou EN13329 a sú rozdielne pre súkromné a komerčné účely. Všetky laminátové podlahy sú vhodné pre obytné priestory s intenzívnym používaním. Čo sa týka komerčných priestorov sú dostupné v troch záťažových triedach:

Trieda záťaže 31 (občasné užívanie)
Vhodné pre všetky súkromné priestory. Vhodné pre komerčné priestory s malým alebo občasným používaním ako hotelové izby, malé kancelárske priestory alebo konferenčné miestnosti.

Trieda záťaže 32 (normálne užívanie)
Vhodné pre všetky súkromné priestory. Vhodné pre komerčné priestory s trvalým používaním (bez prezutia), nesmú byť viditeľné poškodenia podlahy vplyvom nábytku a koliečkového nábytku. Napríklad čakárne, kancelárie, ordinácie, obchody.

Trieda záťaže 33 (intenzívne užívanie)
Vhodné pre všetky súkromné priestory. Vhodné pre komerčné – verejné priestory s veľmi intenzívnym používaním, nesmú byť viditeľné poškodenia podlahy vplyvom nábytku a koliečkového nábytku. Napríklad školské triedy, škôlky, obchodné domy, administratívne budovy, kancelárie, nemocnice.

Nosná doska

Laminát nosné dosky

HDF Swell barrier+ znamená, že laminátová podlaha je vyrobená z HDF nosnej dosky z prírodných drevných vlákien vhodná do všetkých typov obytných priestorov, ako aj mierne zaťažovaných komerčných priestorov.

Aqua+ znamená, že laminátová podlaha je vyrobená z HDF nosnej dosky z prírodných drevných vlákien s prímesou látok, ktoré sú odolné voči vlhkosti a napučaniu. Tieto podlahy sú 5-násobne odolnejšie proti vlhkosti ako klasické laminátové podlahy. Egger Aqua+ tak otvára nové možnosti používania.

 1. Pružný, vysoko oderuvzdorný povrch
 2. Dekoračný papier
 3. Drevovláknitá doska HDF s bariérou proti napučaniu
 4. Protiťahová doska

Priznané drážky

Označenie – bez drážky, 2V, 4V, 4V+1 symbolizuje, či daná podlaha má alebo nemá zrezané hrany do tvaru V-drážky.
Jednotlivé lamely laminátovej podlahy majú ofrézované hrany. Laminátová podlaha s V-drážkami pôsobí viac prirodzene a pripomína vzhľadom drevenú podlahu.

 • bez V-drážky – podlaha nemá žiadnu drážku (ofrézovanie hrán).
 • 2V drážka – V-drážka je len na 2 dlhších stranách lamely.
 • 4V drážka – viditeľná V-drážka je na všetkých 4 stranách lamely – po celom jej obvode.
 • 4V+1 – viditeľná V-drážka je na všetkých 4 stranách lamely – po celom jej obvode + je ešte 1 extra drážka priečne stredom lamely, čím lamelu opticky predeľuje na 2 časti.

Povrchová štruktúra

Pomocou najnovších výrobných postupov sme dosiahli, aby boli povrchy našich podláh obzvlášť autentické, od kartáčovaných štruktúr cez špeciálny efekt dlaždíc pre kamenné dekory až po matné povrchy v štýle naolejovaných drevených podláh.

Smoothtouch
Zamatový dojem a mimoriadne jemná štruktúra charakterizujú podlahu s povrchom Smoothtouch. Pravidelné povrchy a elegantné laky sú súčasťou tejto škály povrchov.

Natural Pore
Povrch Natural Pore napodobuje skutočné drevo. Podlaha s efektmi dreva s týmto povrchom vyzerá mimoriadne prirodzene.

Omnipore
Omnipore emuluje účinky dreva prírodným, elegantným spôsobom. Tento povrch s nepravidelnými pórmi dreva jasne zdôrazňuje vlastnosti rôznych drevín.

Mineral
Minerálna štruktúra povrchu dodáva podlahám v dekoroch kameňa, kovu a betónu, ale aj dreva autentický vzhľad. Určitá drsná kvalita prispieva k prirodzenému vzhľadu.

Deepskin
Podlaha s povrchom Deepskin sa vyznačuje veľmi hlbokou, rustikálnou textúrou. Zarovnanie povrchu je zvyčajne lineárne.

Spôsob pokládky

UNI fit!

Pomocou nášho patentovaného UNI fit! zaklapávacieho podlahového systému zvládnete pokládku podlahy veľmi rýchlo. Jednotlivé podlahové lamely sa najskôr vzájomne spoja k sebe. Pri použití metódy práce „offset“ môže vykonávať pokládku podlahy dokonca niekoľko pracovníkov súčasne. Systém UNI fit! sa používa pri laminátových podlahách s V- drážkami. Výnimku tvoria 7 mm hrubé laminátovové podlahy s V-drážkou, kde je použitý JUST clic!

CLIC It!

Inštalačný systém CLIC it! znamená flexibilnú a bezpečnú inštaláciu. Pri systéme CLIC it! sa môžu použiť 3 rôzne postupy pokládky:

Postup A: Postupné spájanie lamiel pod uhlom na čelnej strane a na dlhej strane.
Postup B: Postupné spájanie lemiel pod uhlom na dlhej strane s priklepnutím na krátkej strane (na priečnom spoji).
Postup C: Pokládka po radoch so spájaním lamiel pod uhlom na čelnej strane a na dlhej strane.

Systém CLIC It! sa používa pri kompozitných, laminátových aj korkových podlahách.

JUST clic!

Náš druhý patentovaný zaklapávací podlahový systém JUST clic! umožňuje tiež rýchlu pokládku podlahy bez lepenia. V tomto prípade sa podlahové dosky najskôr spoja do radu z úzkej strany a potom sa zaklapnú spoločne s predchádzajúcou radou.

Tento zaklápací systém sa využíva pri laminátových podlahách bez V-drážky. Výnimku tvoria 8 mm laminátové podlahy Kingsize bez V-drážky, kde sa používa UNI fit!