Korkové podlahy

Korková podlaha pre vaše domáce pohodlie

Podlaha EGGER Comfort je v porovnaní s inými podlahovými krytinami na báze dreva obzvlášť tichá a na pocit teplá. Vytvára tým pohodlné a útulné prostredie, vďaka ktorému sa budete cítiť dobre. Vďaka jej vlastnostiam je ideálnou podlahou pre spálne a detské izby, ako aj pre obývací a jedálenský priestor.

Podlahy Comfort sú k dispozícii v prevedeniach, ktoré sa dobre kombinujú s rôznymi štýlmi vybavenia. Či už v prevedení drevený, kamenný alebo neobvykle kreatívny. Fantázii sa medze nekladú. Presvedčte sa o vysoko kvalitnom prevedení na vlastnej koži!

Vlastnosti korkovej podlahy EGGER Comfort

 • Tichá vďaka integrovanej korkovej podložke a vrchnej korkovej vrstve.
 • Teplá pod nohami vďaka miliónom termoizolačných korkových buniek.
 • Antibakteriálna a protišmyková úprava (trieda R9/R10), ktorá zvyšuje komfort a kvalitu bývania.
 • Mimoriadne vhodná na podlahové kúrenie. Tepelný odpor 0,08-0,09m²K/W.
 • Príjemná na dotyk a chôdzu naboso vďaka elastickej korkovej krycej vrstve.
 • Prírodná podlaha bez škodlivých látok pre zdravé bývanie v domácnosti.
 • Hlavnými komponentmi podlahy sú korok a drevo z certifikovaných lesov.
 • 100% bez PVC, zmäkčovadiel a ftalátov.
 • Jednoduchá montáž vďaka patentovanému zaklapávaciemu systému.
 • Originálne príslušenstvo – soklové lišty v dekore podlahy, prípadne dizajnové biele lišty.
 • Korková podlaha s modernými efektmi od dreva cez kameň až po kreatívne vzory.

Alternatíva ku konvenčným laminátovým podlahám

Podlaha EGGER Comfort je korková podlaha s pôsobivým dizajnom. Pre mimoriadne efekty používame modernú technológiu digitálnej tlače HD.

Naša korková podlaha má špeciálne komfortné vrstvy vyrobené z korku, čo je čisto prírodný materiál. Vďaka tomu sú podlahy EGGER Comfort obzvlášť jemné a hladké. Vzduchové bunky vo vrstvách korku odďaľujú odchod tepla a pozývajú vás tak na prechádzku naboso po podlahe.

V našej korkovej podlahe sú integrované dve korkové vrstvy. Vrchnej krycej vrstvy a spodnej integrovanej podložky. Podlaha je tým veľmi tichá a poskytuje oveľa väčší zvukový komfort ako bežné podlahové krytiny vyrobené z dreva.

Podlaha Comfort je vyrobená z obnoviteľných materiálov, a to z korku a drevných vlákien, ktoré pochádzajú zo stromov z lesov s certifikátom PEFC. Podlaha EGGER Comfort neobsahuje žiadne PVC a sme hrdí na to, že naša korková podlaha nesie pečať kvality Blue Angel.

Prečo názov podlahy Comfort?

Lebo si vyberáte podlahu s veľkým komfortom.

Integrované korkové vrstvy v korkovej podlahe vytvárajú hrejivý, mäkký a tichý pocit.

Naše podlahy Comfort sú vhodné pre všetky aplikácie v domácnostiach, ale aj na mierne komerčné použitie (napr. v hotelových izbách). Patentovaný klikový systém CLIC it! zaručuje bezpečnú, rýchlu a stabilnú inštaláciu podlahy.

Podlaha má integrovanú korkovú podložku. Na minerálne podklady stačí už len parozábrana. Ďalšie podložky nie sú potrebné, ale ani vhodné. Na dilatáciu medzi miestnosťami odporúčame originálne prechodové profily a na ukončenie podlahy napr. pri francúzskom okne ukončovacie profily.

Nosná doska

HDF nosná doska je vyrobená z prírodných drevných vlákien. Je vhodná do všetkých typov obytných priestorov.

Korková podlaha zloženie
 1. Ochranná protišmyková vrstva
 2. HD digitálna dekoračná potlač
 3. Elastická komfortná vrchná vrstva vyrobená z korku
 4. Drevovláknitá nosná HDF doska
 5. Integrovaná zvukovo izolačná korková podložka

Jednoduché čistenie!

Nepochybne sa pýtate, ako sa starať o korkovú podlahu. Nebojte sa, už sme na to mysleli. Naša podlaha Comfort má povrch s ľahkou údržbou, ktorý je dokonca chránený pred silným UV žiarením.

Najväčšiu špinu zachytávajte pomocou vhodnej rohože alebo čistiacej zóny pri vstupe. Na zvyšné nečistoty použite nadstavec s kefou na vašom vysávači. Podlahu treba pravidelne utierať vlhkou handrou podľa frekvencie používania a rozsahu znečistenia. Dbajte aj na čistenie V-hrán v pozdĺžnom smere. Pre optimálne čistenie odporúčame používať prostriedok Clean-it od spoločnosti EGGER, určený na podlahy.

Napriek tomu poškodenie?
Ak by sa aj napriek robustnosti Vašej podlahy Comfort poškodil niektorý panel, menšie škody je možné ošetriť pomocou systémovej korekčnej hmoty Decor Mix & Fill. Silne poškodené panely vám bez problémov vymení profesionálny pracovník.


Ako sa zorientovať v parametroch podlahy EGGER Comfort

Hrúbka podlahy

8 mm, 10 mm

Z hrúbky podlahy vyplýva viacero vlastností, resp. kritérií použitia. Čím je podlaha hrubšia, tým je ako celok stabilnejšia, tuhšia a spoje – kliky jednotlivých lamiel sú menej namáhané, čím sa dosahuje dlhšia životnosť podlahy. Ďalším dôležitým aspektom je, že hrubšia podlaha je menej náročná na rovný podklad.

Podlaha Comfort je dostupná v hrúbke 8 mm a 10 mm.

Celková hrúbka 8 mm
Celková hrúbka 10 mm

Formát podlahových panelov

 • Classic (cca 1292 x 193 mm) klasické podlahové dosky – ponúkajú najväčší výber dekorov podláh a rôznych efektov. Vďaka svojim vyváženým pomerom sú tieto podlahové dosky vhodné do každého priestoru.
 • Large (cca 1292 x 246 mm) veľkoplošné podlahové dosky – ak hľadáte alternatívu ku klasickému formátu dosiek. Je to náš inovatívny veľký formát. O niečo širšie podlahové dosky dávajú interiérovej krajine nové rozmery a podčiarkujú veľkorysý priestorový efekt.
 • Kingsize (1292 x 327 mm) veľké podlahové dosky – formát je zvlášť vhodný pre veľké priestory. Veľké podlahové dosky znamenajú, že ušetríte čas pri inštalácii podlahy.

Trieda záťaže

Pri jednotlivých podlahách je vždy uvedená záťažová trieda. Záťažová trieda určuje, do akých priestorov je podlaha vhodná. Záťažové triedy pre podlahy Comfort sú stanovené európskou normou EN16511 a sú rozdielne pre súkromné a komerčné účely. Všetky korkové podlahy Comfort sú vhodné pre obytné priestory s intenzívnym používaním. Čo sa týka komerčných priestorov sú dostupné v dvoch záťažových triedach:

Trieda záťaženia 31 (občasné užívanie)
Vhodné pre mierne zaťaženie v komerčných priestoroch s malým alebo občasným používaním – hotelové izby, malé kancelárske priestory, konferenčné miestnosti.

Trieda záťaže 32 (normálne užívanie)
Podlahy sú vhodné pre spálne, detské izby alebo obývacie priestory v domácnosti. Pre komerčné použitie sú vhodné na menej frekventované priestory ako hotelové izby, menšie kancelárie alebo centrá jogy.

Priznané drážky

Označenie bez V-drážky alebo 4V symbolizuje, či daná podlaha je alebo nie je s V-drážkami. Všetky naše korkové podlahy sú so 4V drážkami.

 • 4V drážka – viditeľná v-drážka je na všetkých 4 stranách lamely – po celom jej obvode.

Povrchová štruktúra

Pomocou najnovších výrobných postupov dokážeme dosiahnuť, aby boli povrchy našich podláh obzvlášť autentické.

Smoothtouch
Zamatový dojem a mimoriadne jemná štruktúra charakterizujú podlahu s povrchom Smoothtouch. Pravidelné povrchy a elegantné laky sú súčasťou tejto škály povrchov.

Deepskin
Podlaha s povrchom Deepskin sa vyznačuje veľmi hlbokou, rustikálnou štruktúrou. Zarovnanie povrchu je zvyčajne lineárne.

Mineral
Minerálna štruktúra povrchu dodáva podlahám v dekoroch kameňa, kovu a betónu, ale aj dreva autentický vzhľad. Určitá drsná kvalita prispieva k prirodzenému vzhľadu.

Spôsob pokládky

CLIC It!

Inštalačný systém CLIC it! znamená flexibilnú a bezpečnú inštaláciu. Korkovú podlahu Comfort v domácnosti inštalujeme ako plávajúcu podlahu. V komerčných priestoroch je potrebné podlahu zároveň zlepiť lepidlom PVAC – D3. Lepidlo sa nanáša na pero drážky – na čelnej aj na pozdĺžnej strane panelov.

Pri systéme CLIC it! sa môžu použiť 3 rôzne postupy pokládky:

Postup A: postupné spájanie panelov pod uhlom na čelnej strane a na dlhej strane
Postup B: postupné spájanie panelov pod uhlom na dlhej strane s priklepnutím na krátkej strane (na priečnom spoji)
Postup C: kladenie po radoch so spájaním panelov pod uhlom na čelnej strane a na dlhej strane