Kompozitné podlahy

Kompozitná podlaha EGGER HOME Design GreenTec

Podlaha EGGER HOME Design GreenTec predstavuje prirodzene dobrú voľbu. Krásna kombinácia atraktívnych dekorov a funkčnosti. Vďaka dizajnovej podlahe GreenTec sa budete cítiť ako doma v každej miestnosti.

Kompozitná podlaha GreenTec je vysoko kvalitná, robustná a moderná. Presvedčí nielen svojimi modernými farbami podlahy, ale aj mimoriadnymi vlastnosťami. V porovnaní s klasickými laminátovými podlahami je oveľa robustnejšia. Je ideálna do všetkých priestorov s intenzívnou prevádzkou, kde podlaha musí mnohému odolávať v komerčnej aj súkromnej sfére.

Nech (dlho) žije podlaha!

Na čo je dobrá aj tá najkrajšia podlaha, ak nič nevydrží? Podlaha EGGER HOME Design GreenTec je vytvorená tak, aby bola nielen vizuálne zaujímavá, ale aj mimoriadne odolná. Vyznačuje sa trvanlivým povrchom, ktorý je odolný proti mikro-škrabancom a škvrnám. Zároveň sa ľahko čistí. Vďaka triede zaťaženia 33 si zachováva tvar aj pri vysokom zaťažovaní, ako napríklad v hoteloch, obchodoch alebo kanceláriách.

Krajší vzhľad, ktorý vydrží dlhšie

Svetelná stálosť kompozitnej podlahy EGGER HOME GreenTec zaručuje, že v priebehu doby nevybledne. Na to sa môžete spoľahnúť. Dokonca aj veľké výkyvy teplôt nemajú vplyv na túto modernú podlahovú krytinu.


Podlaha Design GreenTec zaujme v každom ohľade

Podlaha EGGER HOME Design GreenTec je odolná proti vlhkosti a možno ju preto inštalovať aj v kúpeľni. Vďaka hrúbke materiálu len 7,5 mm sú naše moderné podlahy ideálne aj pre renovácie.

Túto modernú podlahu možno bezpečne a trvalo prilepiť, alebo ju systémom CLIC It! položiť ako plávajúcu podlahu. Je to patentovaný zaklapávací podlahový systém, ktorý umožňuje rýchlu pokládku podlahy bez lepenia.

Zdravý domov s EGGER HOME Design GreenTec

Kompozitná podlaha EGGER HOME Design GreenTec je prírodný talent. Je vyrábaná v Nemecku z prírodných vlákien dreva. Jej výroba je šetrná k životnému prostrediu. GreenTec spĺňa najvyššie požiadavky medzinárodných noriem kvality na emisie v interiéri.

…Aby sa každému dýchalo lepšie…

Investícia, ktorá stojí za to:

 • 100% bez PVC a plastifikátorov. Podlaha je preto zdravotne nezávadná, čo prispieva k zdravému prostrediu v interiéri.
 • 100 % použitého dreva pochádza z udržateľných lesných zdrojov a prírodná korková spodná vrstva je vyrobená z recyklovaného korku.

Tí, ktorých trápia alergie, tiež ocenia materiál podlahy bez obsahu vinylu. Podlaha nepohlcuje prach a nečistoty, takže jej čistenie je ľahké a rýchle.

Podlaha EGGER HOME Design GreenTec je bezpečnou voľbou pre každý priestor – uplatní sa vo frekventovanej predsieni, v detskej izbe, ako aj v ktorejkoľvek inej obytnej miestnosti.

Vlastnosti kompozitnej podlahy EGGER HOME Design GreenTec

 • Robusná a odolná proti mikro-škrabancom vďaka inovatívnej ochrannej vrstve – záťažová trieda 33 určená pre náročné komerčné použitie a protišmyková trieda R10.
 • Všestranné použitie.
 • Ideálna na podlahové kúrenie pre svoj nízky tepelný odpor len 0,05 m2 K/W vrátane podložky.
 • Výrazne tichá podlaha s integrovanou korkovou podložkou, ktorá pohlcuje kročajový aj priestorový hluk a zvyšuje komfort pri chôdzi.
 • Vodoodolná a vhodná aj do vlhkých priestorov ako kuchyne, kúpeľne, či zimné záhrady. Schopnosť odolávať pôsobeniu vody až do 72 hodín vďaka špeciálnej štruktúre panelov GreenTec.
 • Stabilná inštalácia aj na veľkých plochách do 225 m2 (15 x 15 m) v rámci jednej miestnosti.
 • Ekologická podlaha.
 • Montáž na jeden klik. Ľahká pokládka, a to aj na dlažbu.
 • Autentická na pohľad aj na dotyk. Veľká variabilita autentických dekorov.
 • 25-ročná garancia pre použitie v domácnosti.

Žiadny strach z vody

Pri kúpaní vo vani, či polievaní kvetov voda nie vždy skončí tam, kde má. Čo to má spoločné s podlahou EGGER HOME Design GreenTec? Vôbec nič. Vďaka vodoodolnému povrchu, nosnej doske s veľmi nízkou napučavosťou a flexibilnému montážnemu systému CLIC It! dokáže odolávať vode až 72 hodín. Preto je táto podlaha výborným riešením do kúpeľne a kuchyne, a tiež do obytných a komerčných priestorov a vstupných hál s vysokou frekvenciou pohybu.

Zloženie kompozitnej podlahy EGGER HOME Design GreenTec

Extrémne stabilné jadro a odolný povrch chránia podlahu, zatiaľ čo integrovaná korková podložka spoľahlivo tlmí nárazový zvuk.

 1. Vrstva s vysokou triedou záťaže a odolná voči vode.
 2. Vrstva s autentických dekorom.
 3. HDF nosná doska GreenTec, vhodná aj do kúpeľní a komerčných priestorov.
 4. Integrovaná korková podložka absorbujúca zvuk.
kompozitna podlaha zlozenie

Čím sa líšia jednotlivé kompozitné podlahy EGGER HOME Design GreenTec

Hrúbka podlahy

7,5 mm

Egger 7,5 mm

Formát podlahových panelov

 • Classic (1292×193 mm) klasické podlahové dosky – ponúkajú najväčší výber dekorov podláh a rôznych efektov. Vďaka svojim vyváženým pomerom sú tieto podlahové dosky vhodné do každého priestoru.
 • Large (1292 x 246 mm) veľkoplošné podlahové dosky – ak hľadáte alternatívu ku klasickému formátu dosiek. Je to náš inovatívny veľký formát. O niečo širšie podlahové dosky dávajú interiérovej krajine nové rozmery a podčiarkujú veľkorysý priestorový efekt.

Trieda záťaže

Pri jednotlivých podlahách je vždy uvedená záťažová trieda. Záťažová trieda určuje, do akých priestorov je podlahovina vhodná. Záťažové triedy podlahy GreenTec sú stanovené európskou normou EN16511 a sú rozdielne pre súkromné a komerčné účely.

Trieda záťaže 33 (intenzívne užívanie)
Vhodné pre všetky súkromné priestory. Vhodné pre komerčné – verejné priestory s veľmi intenzívnym používaním, nesmú byť viditeľné poškodenia podlahy vplyvom nábytku a koliečkového nábytku. Napríklad školské triedy, škôlky, obchodné domy, administratívne budovy, kancelárie, nemocnice.

Trieda záťaže 23 (intenzívne užívanie v domácnosti)
Vhodné pre obytné priestory s intenzívnym používaním. Schodisko, kuchyňa, chodby…

Povrchová štruktúra

Pomocou najnovších výrobných postupov dokážeme dosiahnuť, aby boli povrchy našich podláh obzvlášť autentické, od kartáčovaných povrchov cez špeciálny efekt dlaždíc pre kamenné dekory až po matné povrchy v štýle naolejovaných drevených podláh.

Omnipore
Omnipore emuluje účinky dreva prírodným, elegantným spôsobom. Tento povrch s nepravidelnými pórmi dreva jasne zdôrazňuje vlastnosti rôznych drevín.

Mineral
Minerál dodáva podlahám v dekoroch kameňa, kovu a betónu, ale aj dreva, autentický vzhľad. Určitá drsná kvalita prispieva k prirodzenému vzhľadu.

Deepskin
Podlaha s povrchom Deepskin sa vyznačuje veľmi hlbokou, rustikálnou textúrou. Zarovnanie povrchu je zvyčajne lineárne.